ציוד מטלטלין

מטפי כיבוי הינו המקביל לערכת עזרה ראשונה בתחום כיבוי האש. ע"י פריסה נכונה של מטפים עפ"י התקן ואחזקתם במצב תקין מאפשרת מתן מענה מהיר ויעיל בעבור כל שריפה אשר מתחילה ויש צורך לכבותה מיידית. ידוע כי שריפה ב 3 הדקות הראשונות שלה היא מכפילה עצמה מבחינת העוצמה ועל כן יש צורך במתן פתרון מיידי.


לאור העובדה כי ישנם סוגי שריפות שונות ראה טבלה יש פתרונות שונים לשריפות השונות פתרונות אלו הינם מטפים בעלי תכולות שונות ובגדלים שונים.


מטפה כיבוי אבקה –  מטפה הכיבוי הנפוץ ביותר, חברתנו משתמשת במטפים המאושרים ע"י מכון התקנים ועומדים בכל סטנדרט ישראלי ועולמי כאחד. מטפי האבקה מיוצרים בגדלים שונים החל מ2 ק"ג לשימוש ברכב ועד 50 ק"ג לשימוש על גבי עגלה לאזורים בסיכון גבוה. מתאים במיוחד לכיבוי מוצקים דליקים.


מטפה כיבוי גז – חברתנו משתמשת בגז מסוג הלון 1211 אשר הינו גז אשר אינו מזיק לנמצאים בסביבה ואינו פוגע בתפקוד מערכות חשמליות ומערכות תקשורת על כן מתאים מאוד לשימוש בחדרי מחשבים לוחות חשמל וכו'. משקלי המטפים נע בין 3-50 ק"ג אף שנפוצים ביותר הם המטפים עם 3/6 ק"ג גז.


ארדן מעניקה ייעוץ מקצועי במתן פתרון והצבה של מטפים וכמו כן מעניקה שירות שנתי לאחזקה של המטפים כפי שנדרש בתקן וע"י איגוד כבאות והצלה.